סיגל אדלמן

 "סודות וצללים" מאת סיגל אדלמן 

סיגל אדלמן משיקה ספר חדש "סודות וצללים", המלווה במאמר מאת רונית שני. הספר בנוי מ-6 שערים: מסע בין אור וצל; מהגרים וזרים; יחסים ורגשות; אובדן; כוחות; זהויות. העבודה עליו ארכה חמש שנים. 

סודות וצללים מאת סיגל אדלמן

סודות וצללים מאת סיגל אדלמן

על-אף שתהליך החזרה בתשובה הוא חווייה מרכזית בספר,  הוא נשאר על-מגזרי. השילוב המשולש של הזהויות של אדלמן (גדלה והתחנכה בעולם החילוני, עברה דרך המיגזר החרדי והתמקמה בעולם הדתי-לאומי), מאפשר לה תקשורת עם קהלים שונים ומשמר את הטוב מכל העולמות. כך כל אחד יכול להתחבר לספר מהמקום שלו. הספר הוא כמו מסדרון ארוך בעל דלתות רבות והקורא מוזמן לפתוח את הדלת המתאימה לו.

          "אני משתדלת לשמור בתוכי את העין החילונית פקוחה.
            זו שרואה דברים אחרת,
            שמתמקדת בנקודות שונות מאלו של העין האמונית.
            אני רוצה לשמור על קשר עם חלקים אחרים שבי,
            חלקים אחרים בעם שלי,
            לחבר, לתקן."
 
סיגל אדלמן ילידת ישראל 1961, אמנית (מציגה בתערוכות-יחיד וקבוצתיות), מורה לצילום ומנחת קבוצות בפוטותרפיה (טיפול באמצעות צילום). מצלמת מגיל 10.

אדלמן (49) גדלה באשקלון, היתה פעילה בתנועת הצופים. שירתה בנח"ל. לאחר מכן עברה להתגורר בתל אביב ולמדה במדרשה לאמנות בבית ברל. בגיל 28, לאחר תקופת התלבטות ממושכת, עברה מדיזינגוף למטרסדוף (שכונה חרדית בירושלים), שם למדה במשך שנתיים במדרשה חרדית לבעלות תשובה, "נתיב בינה".

אדלמן מעידה על עצמה שהיה עליה ללמוד מחדש את הגבולות של עולם הדת: "לא רציתי להרגיש כמו עולה חדש שמגמגם ומתקשה בשפה. הבנתי שאם אני רוצה להמשיך וליצור, זה מחייב אותי להיכרות עמוקה של הסביבה התרבותית אליה עברתי". לצורך זה נרשמה ללימודי תנ"ך ויהדות והשלימה תואר ראשון ושני במכללה לבנות בירושלים.

לאחר סיום המדרשה נישאה ליונה, איש היי-טק ממשפחה דתית-לאומית, שהוא שותף מלא לעשייה האומנותית שלה. הם מתגוררים בירושלים והורים ל-4 ילדים. לפני כעשר שנים פרסמה ספר פרוזה בשם "שקית ברוח", העוסק ביחסים בין דתיים לחילונים.

 

 

Go Back  Print  Send Page
כל הזכויות שמורות ©
לייבסיטי - בניית אתרים