סיגל אדלמן

  
          
                                                                               

פוטותרפיה הוא תחום חדש וייחודי בתוך המכלול של טיפול באמנויות.
הצילום, כמדיום העוסק במציאות מחד, אך פותח אפשרויות של מתן פרשנות וביטוי אישי מאידך, מאפשר קשת רחבה של התנסויות ואפשרויות טיפול מגוונות, מעניינות, וייחודיות למדיום הצילום.

זו היא דרך טיפול המשתמשת באמצעיים הצילומיים כמו תמונות מז'ורנלים, אלבומי משפחה וצילומים הנעשים על-ידי המטופל או המטפל.הצילום שואב את עיקר כוחו מעצם היותו מתעד-מציאות.
להבדיל מציור או פיסול, עקרון הצילום מושתת על הקפאת המציאות באמצעות מכשיר. משום כך אנו אנו מתייחסים אל התמונה כאל מסמך, כאל עדות אובייקטיבית, ולעיתים אף מיחסים לצילום כוח כמעט מאגי, כאילו יכול היה לעצב וליצור מציאות.

דרך הטיפול באמצעות הפוטותרפיה היא רב-גונית ומושתתת על עקרונות כמו השלכה , אפשרויות של דיון סביב אלבומי משפחה,  עבודה עם צילום דיוקן עצמי באופן ממשי או סימבולי ועוד.

ניתן לקבל טיפול פרטני  בקליניקה באמצעות הכלים של פוטותרפיה בשילוב אמנות (לנשים בלבד).
יש אפשרות להצטרף לקבוצת פוטותרפיה ולהתוודע לכלי דרך סדנה בת 13 מפגשים. הסדנא מאפשרת רכישת כלים בתחום הטיפול של הפוטותרפיה,  לצורך עבודה עם קבוצות תלמידים, מטופלים ועוד, וכן מאפשרת התנסות בעבודה  בקבוצה והרחבת המודעות והצמיחה האישית, דרך השפה הצילומית.
ניתן להזמין סדנא חד פעמית הממחישה דרכי עבודה עם הכלי של פוטותרפיה.
ניתן להזמין הרצאה מלווה במצגת על פוטותרפיה, קצת היסטוריה של הצילום ושילוב של הפעלה חווייתית, הממחישה את הכלי הייחודי של הפוטותרפיה.

 

 

מרצה ומנחה בעבר ובהווה בקבוצות ולימוד פוטותרפיה במסגרות שונות: מכללת הרצוג, בי"ס לקולנוע "מעלה" (המסלול לוידאו-תרפיה), מדרשת אמונה, סמינר בית יעקב (המכון להשתלמויות, ירושלים), סמינר בית יעקב (טשרנסקי, בני-ברק), המכללה ירושלים  ועוד.

מטפלת בנערות ונשים בעבר ובהוו בקליניקה פרטית ובמסגרות שונות כמו במרכז למניעת אלימות לטיפול במשפחה, מרכז הגמילה "רטורנו", פנימיית "שתילים" בפ"ת, ועוד.

ליצירת קשר ניתן להשאיר טלפון באתר ואחזור אליכם.

* אין צורך בידע בצילום.
* הערה: הצילום לערוץ 10 התקיים לפני סיום ההתמחות.

                                                                 
                                                   


ראיון בערוץ 10 - טיפול באמצעות פוטותרפיה

 
ראיון בערוץ הידברות
 
כל הזכויות שמורות ©
לייבסיטי - בניית אתרים