סיגל אדלמן

 ספר נוער חדש – ניידים בזמן – סיגל אדלמן

ספר נוער חדש - ניידים בזמן - סיגל אדלמן

כשלקחתי לידיי את הספר החדש,  “ניידים בזמן” מאת סיגל אדלמן, וראיתי שהוא בן 478 עמודים, חשבתי שייקח זמן רב עד שאסיים אותו, ובטח שבת אחת לא תספיק לי… אבל, כשהתחלתי בקריאה, מייד לאחר סעודה שנייה, גיליתי כי סגנון הכתיבה קולח, העלילה מותחת, ולקראת צאת השבת כבר סיימתי את קריאת הספר.

הספר מיועד לבני נוער, ולכל מי שאוהב את סיפורי התנ”ך. זהו סיפור על ארבעה בני נוער: מיקה, יונתן, רועי ונגה, משפחתם וחבריהם. גיבורי הספר הם דתיים, חילוניים, ימנים ושמאליים.

שמגלים ספר עתיק יומין ומסתורי, שהוחבא ע”י הסבא של יונתן, רועי ונגה. ביכולתו של הספר הקדוש לקחת את הפותח אותו לזמן ולמקום מסוים מתקופת התנ”ך, שהכי מתאים לאישיות של הפותח, ולמחשבותיו באותו רגע.

ארבעת הילדים מוצאים את עצמם בסדום, ואף חוזים באשתו של לוט הופכת לנציב מלח. הם “קופצים” לכרם נבות ופוגשים במלך אחאב ובאישתו איזבל, ואף נמצאים בעיצומה של “מכת בכורות” במצרים. יש רגעים לא מעטים שחייהם בסכנה, והם חייבים לפעול במהירות ובחכמה.

בספר תפגשו גם את אלישע, חברו הטוב של רועי, שבעקבות ההתנתקות, חייו כבר אינם מה שהיו קודם. אלישע מצליח לשקם את חייו, בזכות רועי ובזכות הספר.

כיצד מגיבים במשפחותיהם של הנערים להתעניינות הגוברת של ילדיהם בתנ”ך? ובייחוד, כיצד מגיבים הוריה של מיקה, שחווה חוויה רגשית לא קלה באחת ה”התניידות” לעבר?

 ספר ובו מסרים חשובים להורים, לבני נוער, וגם למחנכים.


מקור - http://karin1010.net/?p=5473


Go Back  Print  Send Page
כל הזכויות שמורות ©
לייבסיטי - בניית אתרים