סיגל אדלמן

  

 

ספר נוער חדש 'ניידים בזמן'  המשלב בין הרפתקאות ומשובה לבין עולם התנ"ך. התרחשות מפתיעה מתרחשת כאשר ספר תנ"ך מסתורי וישן מאוד נופל לידיהם של ארבעה חברים צעירים השייכים לכל קשת המגזרים: חילוניים ודתיים, ימניים ושמאלנים כולם כאיש אחד מתאגדים ביחד לעבר הרפתקה משולבת הלוקחת אותם הרחק על כנפי הדמיון, לעבר הרחוק של ימי התנ"ך הקסומים. "ניידים בזמן"  מחבר בין עולם הפנטסיה לטקסטים עתיקים ומשלב מתח ודמיון עם העומק והעושר הרעיוני של התנ"ך.

הספר עב הכרס מפגיש את הקורא הצעיר עם שלל הרפתקאות מרתקות העוברות על הגיבורים מתוך הספר הישן והקסום.הסיטואציות הקדומות קורמות עור וגידים מול עיני הקורא וגורמות לו להתרגש ביחד עם הגיבורים בספר.

 מה קורה, כאשר ספר תנ"ך מסתורי ועתיק יומין מתגלגל לידיהם של ארבעה צעירים, אשר מגלים כי אם יפתחו אותו - ימצאו עצמם אי-שם בעבר הרחוק של ימי התנ"ך, חשופים להתרחשויות מפתיעות? גיבורי הספר, חילונים ודתיים, ימניים ושמאלנים, נסחפים לתוך הרפתקה המובילה אותם למחוזות מופלאים ומטילי אימה ומטלטלת את המציאות שלהם ואת עולמם הרגשי.

סיגל אדלמן מספרת: "הספר "ניידים בזמן" הוא תיאור המעבר בזמן אל תוך העבר הקדום, אך גם את החזרה משם אל חיי ההווה וההתמודדות איתם לאור חוויית המפגש עם התנ"ך. בנקודה זו הספר מביא גישה ייחודית בה אנו מלווים את הגיבורים במסעם הכפול - אל תוך העבר אך גם בחזרה אל חיי ההווה של ארבעה מתבגרים. גיבורי הספר נכנסים שבע פעמים לתקופות שונות בתנ"ך. בכל פעם הם מתמודדים עם אתגרים שונים ומגלים תובנות חדשות על עצמם ועל חייהם.  דעותיהם מבטאות את הקולות השונים בחברה הישראלית, את הקונפליקטים אך גם את החיפוש המשותף אחר שלום וחיבור בתוכנו".

סיגל אדלמן אומרת כי "הרעיון לכתיבת הספר התעורר לפני עשרים וחמש שנה, בתחילת דרכי כבעלת תשובה, כאשר מנהל הוצאת ספרים ביקש ממני לכתוב ספר לבני נוער. ידעתי שאכתוב על כניסה לתוך התנ"ך, כיוון שמאז ימי ילדותי ועד היום מצאתי עניין רב בקריאת התנ"ך. תהיתי האם ניתן לשתף קוראים אחרים בחוויית הקריאה בתנ"ך, כחוויה מרתקת?  האם אפשר לחבר בין ז'אנר הפנטסיה - לטקסטים עתיקים? ליצור ספר הרפתקאות, שאינו מוותר גם על העומק והעושר הרעיוני, שהטקסט התנ"כי מזמן לנו? חשבתי שראוי לנסות. לצורך כתיבת הספר השקעתי זמן ומאמץ  באיסוף החומר והגשתו בצורה נכונה.  זה ארך שנים. העמקתי בלימוד התנ"ך ומפרשיו, על פי המסורת היהודית, נרשמתי לסיורים ארכיאולוגיים במקומות עליהם בחרתי לכתוב, ורתמתי את כוח הדמיון על מנת לרקום מהחומרים השונים יריעה סיפורית מעמיקה ומושכת לב".

ספר קסום ונפלא ממליצה!

מקור - 
http://www.tapuz.co.il/blog/net/ViewEntry.aspx?EntryId=5285253&skip=1
 


Go Back  Print  Send Page
כל הזכויות שמורות ©
לייבסיטי - בניית אתרים